Możliwości kurtyn paskowych


Stosowanie różnego rodzaju przegród z elastycznego PCV sprawdza się w miejscach, gdzie liczy się ograniczanie strat energii przy niskich kosztach serwisowania. Często stosowanym i znanym od lat rodzajem przegród jest kurtyna paskowa.

Zmniejszanie strat wynikających z utraty ciepła

Tego rodzaju zabezpieczenie sprawia, że zasłaniany jest otwór bramy lub przejścia. Przechodzenie przez pasy możliwe jest dopiero po ich rozchyleniu. Odsłania się jednak tylko niewielką jej część, przez co utrata ciepła nie jest duża. By dodatkowo zabezpieczyć ją przed szkodliwym działaniem, na przykład wiatru, warto zadbać o ich odpowiedni rozmiar.

Możliwość stosowania w przemyśle spożywczym

Urządzenia i produkty stosowane w przemyśle spożywczym muszą być bezpieczne dla zdrowia ludzi. kurtyna na drzwi nie emituje szkodliwych związków i są dopuszczone w tego rodzaju przemyśle i mają atest higieniczny PZH.

Trwałość produktu

Ich trwałość jest ściśle uzależniona od sposobu eksploatacji. Pasy mają bowiem kontakt z różnymi towarami, pojazdami, tj. wózkami widłowymi, oraz poruszającymi się ludźmi. Intensywny ruch może znacząco przyspieszyć ich zużycie, jednak możliwe jest także wydłużenie okresu użytkowania. Zamontowanie specjalnego systemu przesuwnego pozwala na całkowite odsłonięcie otworu, przez co pojazd może swobodnie przejechać.

Przy wsparciu: http://ekranypcv.pl/